Proč je pro nás očistná kůra bylinkami tak důležitá?

Očistná kůra
Očistná kůra

Jaro je v plném proudu a zvedající se teploty nás lákajít k pobytu na čerstvém vzduchu. Vždyť co může být lepšího, než procházka venku se sluníčkem v zádech. Jaro nejen že nás připravuje na léto, ale vyzývá nás k detoxikaci organismu.

Zbavovat tělo škodlivých látek můžete kdykoli, ovšem nejčastěji se tato ozdravná kůra provádí v tomto období. Někteří mohou držet i několikadenní půst, ale pro nás méně odvážné stačí do jídelníčku zařadit pití zeleninových šťáv a bylinkových čajů, například kopřivu.

Důležité je svému tělu naslouchat, vydat se tou nejpřirozenější cestou a zbavit se zátěže škodlivých látek. Organismus vyčištěný od nahromaděných jedů lépe vstřebává vitamíny, tím se zákonitě posiluje jeho imunita a obranyschopnost. Najednou začneme pociťovat mnohem více energie, vylepší se nám třeba kvalita spánku a s tím i naše koncentrace v bdělém stavu.

Tělo má samo o sobě určitou sebeočistnou schopnost, ale musíme mu vytvořit podmínky. Třeba dostatkem tekutin a lehčí stravou, kdy omezíme mastná jídla, uzeniny, sladkosti, kofein, nikotin.

Během pročišťování těla je důležité přijímat dostatek tekutin, ideální je čistá voda nebo ochucená bylinkami. Ledviny tak mají šanci lépe odstraňovat nežádoucí látky a usazeniny z těla ven. Nejlepší na pití je čistá voda bez bublin nebo bylinkové čaje. Doporučuje se během dne pít voda, kterou nejprve deset minut povaříte, tím zvýšíte účinnost odplavování látek z těla ven.