Některá místa ani na Google mapách nenajdete. O jakých je řeč?

Některá místa ani na Google mapách nenajdete. O jakých je řeč?
Některá místa ani na Google mapách nenajdete. O jakých je řeč?

Možná jste chtěli někam vycestovat a nejdříve jste si dané místo chtěli najít na mapě. Kupříkladu takové Google mapy nabízí jednu vychytávku, a sice umožňují člověku cestování během pár kliknutí – umožňují zavítat do konkrétní ulice konkrétního města konkrétního státu. Bohužel při klikání třeba na řecká letiště se vám objevil jenom rozmazaný obrázek plný čtverečků. Asi chyba Googlu, řekli jste si. Jenže později došlo k té samé chybě. Chyba to bohužel není – některá místa na Google Mapách jsou zkrátka skrytá. A řecká letiště jsou jedním z nich.  

Pokud jste si mysleli, že Google ví všechno a také vám všechno ukáže, pak jste se spletli. Existuje rovnou několik míst, která zkrátka na Googlu neuvidíte. Jak již bylo zmíněno, mluvíme třeba o letištích, také o elektrárnách (zejména o těch jaderných) a také o základnách. Pojďme však být ještě trochu konkrétnější. 

Evropská vojenská základna F-16  

V Leeuwardenu bychom našli jednu vojenskou základnu, a to konkrétně vojenskou základnu F-16. Mluvíme o evropské vojenské základně, kterou také na Google mapách nedohledáte. V tomto případě však doporučujeme přiblížit se k základně co nejblíže. Čtverečky totiž obsahují jenom některé pohledy, které Google Mapy nabízí. Jiné však nabízí naprosto ostré přiblížení toho, jak to na takové vojenské základně vypadá.  

Nádvoří pomerančovníků 

Pobřeží Španělska je pro mnohé lidi lákadlem. Zatímco někteří se sem sjíždí za osvěžujícím mořem, jiní zase navštěvují zdejší památky. Navštěvují třeba město Almeria, které byste však pod leteckou mapou prakticky nenašli – tedy nenašli byste hlavně Nádvoří pomerančovníků, po kterém v mapách zůstal jenom rozmazaný flek.  

V tomto případě je opravdu otázkou, proč je právě tato část města rozmazána. U základen, jaderných elektráren, u vědeckých laboratoří nebo letišť se to dá ještě pochopit, ale v tomto případě je nad místem velký otazník. Navíc tato část města chybí i na mapách od Microsoftu, což budí ještě více otázek.