Jaké potraviny urychlují stárnutí kůže?

Jaké potraviny urychlují stárnutí kůže?
Jaké potraviny urychlují stárnutí kůže?

Opět jste na své tváři objevily novou vrásku nebo vaše ruce už dávno nejsou tak mladé jako kdysi? Důvodem nemusí být jen neustále přibývající věk, ale také může být důvodem to, co jíte. Na stárnutí kůže se totiž ve velkém podílí i stravování. Pokud chcete vypadat dlouze mladě, je třeba vyvarovat se některým potravinám, které stárnutí kůže způsobují. Víte, jaké potraviny mají takový neblahý vliv na lidskou pokožku? 

Stárnutí pleti nebo vrásky – to není jen důkaz toho, že stárneme. Je to také alarm, který upozorňuje na špatný jídelníček. Samozřejmě stárnutí kůže může být ovlivněno i genetikou, ale v současné době, v němž vládne nezdravé stravování, je pravdou, že se na stárnutí kůže podílí právě i jídlo. Ale jaké? 

Cukr 

Cukr, ať je to jakýkoli cukr, je pro lidskou kůži zabijákem. Pokud je hladina cukru v krvi zvýšená, stimuluje se proces vzniku škodlivin v těle, jež přispívají ke stárnutí kůže. Místo toho, abyste si tedy dali koláč ke kafíčku nebo zmrzlinu na koupališti, raději sáhněte po kvalitní hořké čokoládě nebo ovoci, které mnoho cukru neobsahuje. Třeba borůvky dokonce zabraňují ztrátě kolagenu, který je pro pokožku důležitý.  

Margarín 

Konzumujete doma máslo nebo margarín? Pokud margarín, tak byste s tím měli přestat. Tyto tuky totiž nejsou zdravé ani pro srdíčko, ani pro lidskou pokožku. Díky konzumaci margarínu rychleji stárneme, jelikož látky obsažené v margarínu poškozují kolagen a elastin kůže.  

Stop uzeninám 

Jste milovníkem uzenin? Pak s tím přestaňte. Salámy nebo také párky jsou zabijákem pro lidskou kůži. Obsahují totiž škodlivé látky, konkrétně obsahují. mnoho sodíku a nasycených tuků, které způsobují dehydrataci kůže a oslabují tvorbu kolagenu. Místo těchto uzenin proto konzumujte spíše fazole, vajíčka, případně kuřecí maso, pokud máte chuť přímo na maso.  

Kofein 

Pití kávy nejen, že dehydratuje člověka, ale také způsobuje stárnutí pokožky. Vyvarujte se proto kávě jako takové, raději si ráno místo ní dopřejte vodu s citronem.