Jaká semínka mají zázračné účinky na lidské zdraví?

Jaká semínka mají zázračné účinky na lidské zdraví?
Jaká semínka mají zázračné účinky na lidské zdraví?

Stále více lidí se začíná zajímat o zdravý životní styl, což je dobře. Konečně si lidé začínají uvědomovat, že fastfoody nevedou ani ke štíhlé linii, ani k pevnému zdraví, ani k dlouhému životu. Stále více lidí se zajímá o zdravou výživu, o to, jak sestavit svůj jídelníček, aby do těla bylo přinášeno všechno, co tělo potřebuje a vyžaduje. V souvislosti se zdravou výživou se setkáváme se superpotravinami, což jsou potraviny, které v sobě mají více tělu prospěšných látek než jiné potraviny, které běžně konzumujeme. Do skupiny super potravin patří nejen některé čaje, ale také semínka a ořechy. 

Pozastavme se zejména u semínek. Dnes jsou tak oblíbená, že je mnozí dokonce “chroupou” u oblíbeného televizního pořadu místo brambůrek. To je chvályhodné. Zatímco brambůrky jsou nezdravé, prázdné kalorie, semínka mají doslova zázračné účinky na lidský organismus. 

Řeč je zejména do dýňových semínkách

Jíte nebo nejíte dýňová semínka? Pokud ne, pak děláte chybu. Tykev obecná je rostlina specifická svými těžkými plody, jež mají doslova zázračná semínka. Dýňová semínka jsou tím nejlepším přírodním zdrojem zinku, který je nezbytný třeba pro stavbu kostí a tkání v těle. Navíc obsahují i omega-3 mastné kyseliny či řadu minerálů a vitaminů. 

Dýňová semínka pomáhají při rychlejším hojení ran, regenerují buňky, také podporují imunitní systém a působí dobře na prostatu člověka. Navíc bojují s nechutenstvím, mají protizánětlivé účinky, také pozitivně ovlivňují spánek a snižují hladinu tuků v těle. 

I slunečnicová semínka jsou zázrak 

Za zmínku stojí ještě slunečnicová semínka, která jsou velmi oblíbená. Obsahují nejen základní živiny, ale také antioxidanty, vitaminy a minerální látky, jako je fosfor, hořčík nebo železo a vápník.

Slunečnicová semínka prospívají vlasům, regulují metabolismus cukrů a tuků, také působí skvěle na nervovou soustavu člověka. Jsou vhodné také pro jedince, kteří mají sklony k nervozitě nebo k depresím.