Jak poznáte, že vás prostor vašeho domova vyčerpává? Jak to změnit?

Jak poznáte, že vás prostor vašeho domova vyčerpává? Jak to změnit?
Jak poznáte, že vás prostor vašeho domova vyčerpává? Jak to změnit?

Během pandemie jste zjistili, že vás prostor domova nejen nebaví, ale také vám doslova vysává nervy? Podívejte se na to, jak poznat, že je něco špatně. Poradíme, co s tím. 

Nedostatek soukromí

Domov je především místo, kde se máme cítit příjemně. Pokud již při příchodu domů musíte složitě přemýšlet, jak to udělat, abyste se zde cítili dobře, není to v pořádku. Pořiďte si garnýže a voálové záclony, se kterými si vytvoříte svůj vlastní útulný koutek. Nedostatek soukromí vám pomohou překonat také rolety den a noc, se kterými máte jistotu, že bude o vaše soukromí postaráno po celý den.

Stále musíte uklízet

Vyčerpává vás neustálé uklízení interiéru vašeho domova? Možná i vy jste se stali otrokem vlastního prostoru. Podívejte se kritickým okem na každou místnost zvlášť. Co lze udělat? Co můžete zlepšit? Například v koupelně ukliďte všechnu kosmetiku do skříňky. Vana se bude mnohem lépe stírat. Dětskému pokoji pořiďte úložné boxy a navigujte děti, aby si zde pořádek udržovaly samy. 

Barvy, na které se nedá dívat

I barevné ladění našeho domova dokáže velkou měrou přispět k tomu, jak se během dne budeme cítit. Je prostor bytu temný a je zde až příliš mnoho barev a textur? Zjednodušte si život a dejte se do boje za lepší životní prostor. Bílá nebo krémová barva se hodí do každého stylu, proto si jako základ pro výmalbu vyberte právě je. 

Omšelý nábytek

Také nábytek už je ve stavu, který vám nepřináší žádnou radost? Porozhlédněte se po jednoduchých videích o renovaci nábytku a dejte se do práce. Stará komoda díky obroušení a novému nátěru doslova prokoukne! Když jí dopřejete nové úchytky v různých barvách, stane se navíc vítaným solitérním prvkem do vašeho prostoru. Bytový design jako ze žurnálu!

Dopřejte i vašemu domovu, aby konečně prokouknul. Změny můžete udělat již dnes. Do čeho se pustíte jako první?