Jak je to s cenami a penězi v Keni

Jak je to s cenami a penězi v Keni
Jak je to s cenami a penězi v Keni

 

Pokud plánujete vyrazit do Afriky, měli byste se nejdříve nejen naočkovat proti různým nemocem, které tento kontinent sužují, ale také byste si měli dopředu zjistit, jakou měnou se v jednotlivých zemí platí či jaké jsou kde ceny. Zaměřme se nyní na Keňu, jelikož právě do Keni se jezdí s velkou oblibou. Keni se přezdívá země dětí, jelikož zde zhruba polovina populace nemá více jak osmnáct let. Jedná se zároveň o poměrně levnou zemi, málo utratíte za ubytování, jídlo i dopravu.

Ovšem nemyslete si, že v Keni neutratíte takřka nic. Vstupy do zdejších národních parků či na safari nejsou zrovna levnou záležitostí.

Jak se platí v Keni

V Keni se využívá keňský šilink. Ideální je si vyměnit ještě doma před odletem, pokud se však rozhodnete směnit si peníze až v Africe, je možné si peníze vybrat v Nairobi nebo v Mombase. Zde je možné vybrat si peníze buď v bance, nebo ještě můžete využít směnárny. Ovšem i zde platí, že poplatky či kurzy jsou nevýhodné, doporučujeme si směnit peníze doma.

Ceny v Keni pro představu

Každý si před svým odjezdem či odletem počítá peníze, neví, kolik toho bude potřebovat či nikoli. Jelikož je to Afrika, kde si člověk nemůže vybrat v bankomatech či kde nemůže člověk platit kartou, je lepší si vzít o něco víc peněz. Jenže o kolik? Přinášíme proto orientační ceny, které vám mohou přijít vhod.

Pokud budete chtít jít do národního parku Masai Mara (zde je safari asi nejlevnější), zaplatíte za den zhruba 120 USD na osobu. V ceně je obvykle doprava, také řidič, jídlo a kemp. V případě, že se rozhodnete ubytovat v penzionu či na podobných místech, pro dvě osoby vychází pokoj na 1200 KES, najdete také krapet levnější ubytování. Je možné využít stan v mnohých kempech, ten vyjde na polovinu.

Za jídlo zde také neutratíte mnoho. Ceny se zde pohybují od 20-800KES. Záleží na tom, co si dáte. Třeba čerstvý džus vyjde na 20KES, kuře s hranolky na 200KES.