Dragon fruit jako nejvíce fotogenické ovoce. Je navíc i zdravé

Dragon fruit jako nejvíce fotogenické ovoce. Je navíc i zdravé
Dragon fruit jako nejvíce fotogenické ovoce. Je navíc i zdravé

Konečně do obchodů zavítaly druhy exotického ovoce, na které jsme se těšili opravdu dlouho, takřka celý rok. Každý člověk ví, že pro jednotlivá roční období jsou typické různě druhy zeleniny a ovoce. Zatímco během léta konzumujeme převážně nektarinky a broskve, během podzimu se zaměřujeme na dýni, na jaře je populární chřest a během zimy s oblibou konzumujeme exotické ovoce. Ostatně exotické ovoce není levné, ale za to je velmi zdravé.

Mezi oblíbenými druhy exotického ovoce najdeme také takzvané dragon fruit, tedy dračí ovoce. Jedná se o nejvíce fotogenické ovoce, které na světě existuje. Poztiivní je hlavně to, že se jedná o nadmíru zdravé ovoce, které bychom rozhodně měli zařadit do jídelníčku.

Pokud bychom měli popsat dračí ovoce, kterému se jinak říká také pitaya nebo pytahaya, popsali bychom ho jako kulaté ovoce, které může mít průměr až dvacet centimetrů. Jedná se o plod kaktusu, má růžovou barvu a uvnitř se skrývá dužina s černými tečkami.

Dragon fruit jako superfood

Dragon fruit se díky svému složení zařadilo do skupiny superfood. Superfoods jsou potraviny, které obsahují mnohem více tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Podívejme se na to, jak toto krásné, fotogenické ovoce prospívá našemu zdraví.

Jaké pozitivní účinky na zdraví přináší dragon fruit?

Pokud konzumujete dragon fruit, můžete se radovat z pevného imunitního systému. Nemoci ani nachlazení si na vás tedy nepřijde. Mimo to dračí ovoce zrychluje náš metabolismus, obsahuje velké množství antioxidantů a často ho najdeme i v mnohých pleťových maskách, jelikož prospívá naší pleti.

Dragon fruit se nejčastěji konzumuje na snídani, vyrábí se z něj kaše či takzvané bowls. Ovoce má sladkou chuť, dužina se podobá dužině kiwi. Často se toto ovoce přidává i do smoothies, které dokážou člověka připravit na nový den.