Co vidět a navštívit ve Finsku

Co vidět a navštívit ve Finsku
Co vidět a navštívit ve Finsku

Finsko patří k oblíbeným cestovatelským destinacím, i když nejsou úplně nahoře na seznamu v oblíbenosti. A to je velká škoda, protože Finové mají opravdu co nabídnout. Mezi nejzajímavější a nejkrásnější zdejší města patří Helsinky, která vám doslova vytrhnou dech z plic. Ovšem nejen toho město stojí za navštívení. Pojďme si zmíniti hotový seznam toho, co byste zde neměli minout. 

Jezera Saimaa a Savonlinna jsou ryzí unikáty 

Pokud jste fanouškem přírody, respektive přírodních jevů, vyplatí se zajet si ke dvěma působivým finským jezerům, respektive k jednomu jezeru a jednomu jezernímu regionu. Mluvíme konkrétně o jezeru Saimaa a městu Savolinna, které jsou ale jen hrstkou v moři dalších podobných komplexů, jež se ve východní části Finska nachází.  

Co se týče jezera Saimaa, tomu se velmi často přezdívá jako jezero tisíce ostrovů. Má obrovskou rozlohu a celý zdejší jezerní systém je čerpán řekou Vuoksi. Savolinna je zase hlavní město finského jezerního regionu a zároveň jedno z nejoblíbenějších rekreačních středisek v celém Finsku. 

Vzhůru do národního parku! 

Mezi taktéž vyhledávané turistické cíle patří Národní park Lemmenjoki, který by měl vidět každý, kdo si touží z Finska odnést ten pravý zážitek z arktické divočiny. Najdete zde opravdu kvalitní lesy, které v sobě ukrývají jedny z nejrozsáhlejších kusů divokých lesů v celé Evropě.  

Při toulkách zdejším národním parkem vás naprosto nadchnou sofistikované chaty se saunami i místy nedotčená příroda. Pokud park budete chtít prozkoumat z trochu jiného hlediska, můžete si pronajmout loď. 

Tampere patří k nejkrásnějším městům 

Finsko je působivou zemí, která ve svém nitru schovává opravdu jedinečná města. Jedním z nich je také Tampere, které je označováno za jedno z nejkrásnějších na finské půdě. Původně se jednalo o průmyslovou osadu, dne je to třetí největší město celého státu.