Onemocnění, které kolem nás kolují je celá spousta. Zatímco se však všichni obávají nebezpečného koronaviru, jiní evidují i jiné nemoci, na které se za poslední rok zapomnělo. Jednou z nich je také zánět žil, což je nepříjemné onemocnění, jež může mít velmi černý scénář, pakliže se bude jednat o hluboký zánět, nikoliv jen o ten povrchový.
Problém, který vzniká z pobytu na lůžku
Samozřejmě je příčin tohoto onemocnění vícero, ovšem nejčastěji vzniká zánět žil z dlouhého pobytu na lůžku, kdy jsou naše končetiny v nečinnosti. I proto se jako prevence proti nepříjemnému onemocnění doporučuje pohyb, který není radno zanedbávat.
Jak léčit zánět žil?
Jak se pozná zánět žil už víme. Známe také rozdělení nemoci a poznáme, která z verzí je ta závažnější a životu nebezpečná. Nabízí se však otázka, jak onemocnění léčit, pokud se nevítaně dostaví i do vašich životů?
Tím prvním krokem je bezesporu návštěva lékaře. Ať už máte podezření na tromboflebitidu nebo horší z možností – na trombózu, v každém případě je nutné podchytit onemocnění včas a začít ho zavčasu léčit. Při návštěvě lékaře dojde ke klinickému vyšetření, při kterém se zjistí závažnost zdravotního problému. Na základě zjištění se poté stanovuje konkrétní léčba.
Ta většinou spočívá v podávání léků, jejichž úkolem je rozpustit krevní sraženinu. Díky jejímu včasnému rozpuštění se předejde mnoha černým scénářům. Zpravidla se začíná podáváním heparinu do žíly. Je však pravdou, že vliv na to, jaké léky se budou kdy podávat má mnoho dalších faktorů i zdravotní stav pacienta.
V ideálním případě je dobré podniknout veškeré kroky k tomu, aby se takovému onemocnění předcházelo. Zejména ženy, které touží mít dítě by se měly vynasnažit, aby krevní sraženiny či zánět žil nebyl jejich budoucností. Tyto zdravotní problémy mohou zásadně znesnadnit a zkomplikovat těhotenství.