Tipy, jak se zbavit nafouklého břicha

Tipy, jak se zbavit nafouklého břicha
Tipy, jak se zbavit nafouklého břicha

Vypouklé nebo až nafouklé břicho trápí jednou za čas každého. Zatímco někdy je na vině nedostatek cvičení, jindy za tím stojí nevhodná strava zejména plná pečiva. Je však pravdou, že příčinou tohoto nevzhledného efektu může být vícero věcí. Pojďme si prozradit několik efektivních tipů, jak se jevu zbavit, ať se svou postavou můžeme opět chlubit, a ne se za nich stydět. 

Pomozte svému zažívání bylinkovými čaji 

Za vypouklé nebo nafouklé břicho mohou z velké části problémy ve střevech. Holt jste něco špatného snědli, nebo jste si dopřáli luštěniny, které jsou sice zdravé, na druhou stranu pořádně nadýmají. Pokud je právě toto příčinou problému, zkuste více pít, a to ideálně bylinkové čaje. 

Ne, opravdu nemusíte sahat po farmaceutických produktech. Léky nejsou pro zdraví nejlepší a zažívání zrovna neuleví. Ovšem bylinky v podobě máty, anýzu nebo kopru umí opravdu zázraky. Ostatně stejně jako procházka, kterou během odpoledne podniknete. 

Zařaďte do jídelníčku diuretické potraviny 

Na vině nafouknutého břicha mohou být i tekutiny. Voda je sice zdraví prospěšná, ale pokud ji organismus dlouho zadržuje, může to vést k nafouklému bříšku. Proto vsaďte buď opět na bylinky (nyní ale takové, které odvodňují čili přesličku, břízu nebo řebříček).  

Vhodné je však také zařadit do jídelníčku takzvané diuretické potraviny, jako je okurka, celer nebo petržel. Mají totiž podobný efekt jako zmíněné bylinky. 

Chce to pohyb a kolena výš 

Tímto problémem velice často trpí lidé, kteří mají sedavé zaměstnání. Pakliže je to i vaším problémem, musíte se začít více hýbat a dávat kolena výš. Ku prospěchu bude také vhodné zařízení vaší kanceláře nebo cvičení, které budete během plnění úkolů dělat. Jedním z nich je například střídavé povolování a zatahování břicha.  

Myslete také na vzpřímený posed, který podpoří kvalitní zádová opěrka vaší ergonomické židle. Případně mějte v bedrech umístěný malý overball, který také podpoří správné sezení.