Plastová móda udeřila. Nejen pláštěnky, ale i kabelky stojí za hřích

Plastová móda
Plastová móda

Milovnice jednoduchosti a jednobarevnosti to budou mít letos vážně těžké. Do módy totiž vstoupila především barevnost a extravagance, kterou nenosí jen tak někdo. Pokud sledujete módní svět, moc dobře víte, že se vrací retro kousky, tedy móda ze sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let. Na retro kousky by si však kdekdo zvykl. Na co si však kdekdo nezvykne, jsou plastové trendy, kterými se začínají plnit obchody.

Letošní móda se označuje za takzvanou „plastovou módu“. Návrháři pro své nové modely využívají plast, který je vždy dominantní. Pokud jste byli součástí letošního pražského Fashion Weeku, plastové doplňky či plastové oblečení jste zaregistrovali takřka na každé modelce či modelovi.

Deštníky jsou out

Plastová móda zahrnuje především pláštěnky, které najednou nahradily deštníky. Deštníky se najednou nenosí, jsou takzvaně out. Místo nich si pořiďte zmiňované pláštěnky, které se prodávají v podobě vkusných kabátů s kapucí. Moderní jsou zejména průhledné pláštěnky, nikoliv klasické barevné kousky, které známe z dětství.

Kromě pláštěnek jsou stylové i plastové kabelky

Samozřejmě pláštěnky nejsou to jediné, co se prodává v plastové podobě. Nyní se do obchodů dostaly i plastové kabelky, které odhalují, co v kabelce máte. Kabelky až do nynějška schovávaly nepořádek, jenže nyní jde všechno, co máte v kabelce vidět.

Nejen kabelky, ale i mnohé batohy mají plastové prvky a opět odhalují veškeré věci, které v kabelce máte. Buďte tedy opatrní při plnění kabelky či batohy a nedávejte si do nich žádné cennosti, které by mohl zaregistrovat kapsář nebo zloděj, jenž by se pokusil módní plastový doplněk ukrást.

Plastová móda má tedy i své nevýhody, i přes ně je však pro letošní rok typická. Kdo nemá ještě plastové kousky v šatníku, měl by to rychle napravit. Právě plast letos udává styl.