Jak moc je antikoncepce škodlivá?

antikoncepce
antikoncepce

Jednoho dne přijde dcera za matkou s tím, že má nějakou vážnou známost. Maminka je samozřejmě nadšená, ale na druhou stranu se bojí, aby její sexuální život neměl v brzké době nějaké následky. Vezme ji tedy na gynekologii na vyšetření a v mnoha případech se nechají předepsat prášky. Antikoncepce je dnes opravdu předepisována takřka denně a předepisuje se mnohdy i velice mladým slečnám, které začaly se sexuálním životem příliš brzy. Mnohé maminky nechtějí, aby se dcery dopovaly takovými prášky, ale na druhou stranu si říkají, že raději se bude platit co tři měsíce krabička za pět set, než aby si dcera, která má jít na vysokou, zničila budoucnost brzkým narozením dítěte, o které nestojí.

Antikoncepce se však řadí k těm nejhorším věcem, které do svého těla mohou ženy dostat. Obsahuje totiž látky, které velmi často zabíjejí některé buňky v našem těle. Jenže vysoké procento udělaných potratů v poslední době nutí doktory k tomu, aby raději předepsali antikoncepci, než aby se za pár měsíců skoncovalo s jedním novým životem.

Kariéra je posazena před rodinu

V poslední době je také dáno, že se ženy chtějí dostat kariérou výš, než jsou jejich partneři. Snaží se tedy pracovat do úmoru a snaží se získat opravdu co největší post ve svém zaměstnání. Dítě je bohužel až na druhé koleji. Nejdříve se říká, že se pracuje do té doby, dokud si nebudou rodiče jisti, že by uživili potomka, poté se však přijde na to, že potomek by jim výrazně zkomplikoval jejich kariéru. Pokud se o dítě opravdu nejeví žádný zájem, pak je antikoncepce nejspíš to pravé.

Mimo toto užívání ale existuje také ještě možnost zavedení tělíska do dělohy, což by zamezilo dalšímu otěhotnění. Jenže u mladých žen je to zbytečný zákrok, díky kterému by nemohly mít děti v případě, že by si to s dětmi výrazně rozmyslely. Kondomy dnes nejsou stoprocentní, proto, i když je antikoncepce sajrajt, který si pouštíme dobrovolně do těla, je to asi nejlepší možnost, jak zamezit nechtěnému otěhotnění.